Komisní prodej

V našem autobazaru jsou do komisního prodeje přijímány osobní, nákladní, terénní, dodávkové automobily, přívěsy obytné a nákladní, traktory včetně nářadí a lodě.

Vozidla přijímaná do prodeje musí mít nepoškozený VIN(č.karoserie) a typ motoru. Oboje musí souhlasit s údaji v technickém průkazu. Vozidla nesmí být vázána leasingem nebo třetí osobou. Vozidla s nejasným původem do prodeje nepříjímáme.

Každé vozidlo při převzetí prochází krátkou přijímací prohlídkou , včetně skušební jízdy a prohlídky vozidla zespod na rampě. Při převzetí je s prodávajícím sepsána smlouva na dobu neurčitou, alespoň na 3 týdny. Provize autobazaru je smluvní dle ceny vozidla. Vozidlo je prodávajícímu zaplaceno po prodeji v hotovosti nebo na účet. Autobazar zajišťuje též převod vozidla.

Při prodeji si kupující může vozidlo prohlédnout i zespod a je s ním provedena zkušební jízda, sepsána smlouva a ihned po zaplacení si může vozidlo odvézt.

Doklady potřebné k prodeji vozidla

1.Doklad totožnosti

Soukromá osoba:
-platný OP nebo pas
Fyzická osoba:
-platný OP nebo pas
-originál živnostenského listu
-razítko
Právnická osoba:
-platný OP nebo pas osoby oprávněné jednat za společnost
-výpis z obchodního rejstříku ( ne starší 6 měsíců)
-osvědčení o DIČ

Pokud zajišťujete prodej pro druhou osobu je nutné mít notářsky ověřenou plnou moc k prodeji , převodu, převzetí hotovosti a zmocnění třetí osoby.

2.Doklady k vozidlu:

-velký technický průkaz (TP)
-registrace vozidla (RZ) dříve OTP
-emisní knížka
-povinné ručení (platná zelená karta)
Nepovinné :
-servisní knížka
-návod k obsluze
-doklad o nabytí